služby

 

PŘÍRODNÍ KADEŘNICTVÍ

 - zdraví Vašich vlasů klademe na první místo, jelikož pouze zdravé vlasy jsou opravdu krásné...

Pokud se rozhodnete pro přírodní kadeřnictví, budou pro Vaše ošetření nebo barvení vlasů použity pouze přírodní produkty, bez jakýchkoli syntetických látek ( ropné produkty SLS,SLES, silikony, parfémy,konzervační látky atd…). Preferuji menší české výrobce, veškeré odebírané zboží osobně testuji a zkouším.

  1. K šetrnému mytí vlasů se používají vlasová mýdla, tzv. tuhé šampony ( zmýdelněné čistě rostlinné oleje ) se speciální recepturou pro komfortní použití na vlasy ,dále  šampony na bázi cukerných tenzidů, jejichž základem jsou cukry glukóza, sacharóza a další látky povolené ve standardech Eco Cert a CPK a nebo rostlinné mycí prostředky ( např. z indických mýdlových ořechů ).
  2. K následnému ošetření lze použít celou škálu prostředků. Rostlinné oleje a másla, esenciální oleje, bylinné nálevy nebo výtažky, minerální látky a další podle potřeb Vašich vlasů.
  3. Veškerá přírodní vlasová kosmetika je primárně zaměřená na péči o vlasovou pokožku, což má při pravidelném používání vliv na kvalitu nově rostoucích vlasů.

Čistě přírodní barvení vlasů je možné pouze rostlinnými barvivy. K tomuto účelu se již po staletí používají stejné rostliny – HENNA (Lawsonia inermis ) a INDIGO (Indigofera tinctoria). Jejich kombinací spolu s neutrálně působícími rostlinami (senna,cassia,amla,…)vzniká celá škála odstínů od světle zlaté přes měděnou,hnědou a červenou až k černé.

Používáme indické barvy KHADI, které jsou vyráběny podle striktních pravidel definovaných pro přírodní kosmetiku a s ohledem na etické pracovní podmínky výrobců v Indii. Tyto barvy jsou pravidelně kontrolovány na obsah těžkých kovů a dalších toxických látek nezávislými certifikovanými laboratořemi.Mají certifikaci BDIH, jsou vítězem německého :Oko-testu 2010.

Většinu používané přírodní kosmetiky je možné si u nás zakoupit.

šampony (objemové, regenerační, proti lupům, ...)

kondicionéry ( na bázi rostlinných olejů a másel )

tuhé šampony ( z rostlinných olejů - aromaterapeutické, různé druhy )

vlasové oleje ( na podporu růstu vlasů, posílení vlasové pokožky, proti lupům,... )

bylinné kúry na vlasy ( objemové, pro zdravou vlasovou pokožku,... )

vlasové masky ( detoxikační, proti lupům a svědivosti,...)

tužidla, gely