diskuze

Zde je prostor pro Vaše dotazy, připomínky a pro vyvracení různých mýtů o přírodním barvení.
Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo na facebook a Váš dotaz s odpovědí zde zveřejníme.
Pro začátek několik nejčastějších otázek.

 

Za jak dlouho po chemickém barvení lze použít přírodní barvu?

Barvit lze velmi brzy, po několikerém důkladném umytí vlasů. Když je chemická barva ve vlasech  zafixovaná, s přírodní již nijak nereaguje.

Je přírodní barva vhodná pro všechny typy vlasů?

Ano, přírodní barvou lze barvit každé vlasy, dokonce je velmi vhodná na vlasy narušené a chemicky zničené, jen je potřeba vybrat ten správný odstín. Důležité je to zejména u zesvětlovaných vlasů, na ně jsou vhodné pouze světlejší odstíny přírodních barev.

Vymývá se barva rychleji než barva chemická?

S trvanlivostí barvy je to podobné – jedná se o permanentní barvy. Z narušených vlasů se tedy budou vymývat rychleji. Lze je ale přírodními prostředky fixovat nebo na vlasy navrstvit.

Dokáže přírodní barva zesvětlit?

 Ne, to nedokáže. Některé odstíny ale vlasy rozzáří a ty potom působí trochu světlejším dojmem. Nejvíce patrné je to u tmavších barev vlasů. Např. velmi tmavě hnědé vlasy obarvené čistou hennou mohou působit až o dva odstíny světlejším dojmem. Jedná se ale o optický efekt.

Je v rámci přírodního barvení vhodné používat speciální šampon a kondicionér?

Ano, to doporučujeme. Jednak proto, že když už používáte přírodní barvu, tak je škoda nechat působit na pokožku hlavy další nepříliš šetrné chemikálie. Stejně jako u jídla jde o komplexní přístup. Ale tyto prostředky mají vliv i na samotný proces barvení – některé chemikálie (silikony, minerální oleje) obsažené v šamponech, kondicionérech či maskách mohou bránit dokonalému přilnutí barvy k vlasu.

Lze obarvit šedivé vlasy?

Ano, přírodní barvy kryjí i šedivé vlasy, ale ty zůstávají světlejší než zbytek vlasů. Vytvoří se tak velmi hezký a přirozeně vypadající „melír“ . U tmavších odstínů je třeba pro obarvení šedin nanést postupně více vrstev nebo nechat barvu déle působit.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je pro mě vhodné barvení hennou. Mám delší melírované vlasy, konečky jsou celkem dost vysušené. Melíry už mám trochu odrostlé, ale nechci na ně už znovu jít, protože mi vlasy dost ničí. Už přes dva roky používám přírodní kosmetiku a teď přemýšlím i o přírodním barvení. Myslíte, že by henna mohla sjednotit barvu vlasů? děkuji, S.K.

Dobrý den, ano - barvit přírodní barvou lze i melírované vlasy, konečný výsledek je ale vždy závislý na Vaší přirozené barvě. Melíry zůstanou vždy o něco světlejší, ale sjednotí se barevný tón, takže vlasy dále odrůstají "tón v tónu". Pokud máte svoje vlasy světlé, může se použít některý z blond odstínů ,v nabídce máme teplé i studené odstíny. Pokud máte vlasy tmavé tak se melíry zatmavují postupně, v požadovaném odstínu - měděný, hnědý, tmavě hnědý.  Vlasy se také během barvení zregenerují, vyhladí a získají lesk.  Zita

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvení Khadí z velké části šedivých vlasů. Používám khádí asi 2 roky a bohužel vždy je pěšinka u hlavy světlejší, šediny jsou zakryté, ale hnědý odstín je světlejší od zbytku vlasů. Proto bych Vám byla vděčná kdyby jste mi mohli poradit  nějaký "fígl" nebo jen potvrdit, že se s tím musím smířit. :-) Děkuji velmi za Váš čas. B.L.

Dobrý den, jen mi prosím ještě doplňte pár informací.
Jaký přesně odstín používáte, jakou barvu vlasů máte, kolik v nich je šedin a jak dlouho si barvu necháváte působit.

Původní barva vlasů je hnědá, šedivá jsem určitě víc než 50%. Barvu nechávám dle možností minimálně hodinu. Míchám světle hnědou s tmavě hnědou a trchou bezbarvé. Když jsem používala jen tmavě hnědou tak bych řekla, že odrosty vypadaly lépe, ale postupně jsem byla skoro černá i když jsme barvila jen odrosty. Mím cílem je přirozená hnědá barva.  Také jsem nezkoušela dvoukrokové barvení z obavy, že budu červená nebo zrzavá.   L.B.

Tyto odstíny bych míchat nedoporučovala, touto kombinací kryvost spíše zhoršíte. Radila bych použít barvu od Cosmetikabio odstin Měděná hnědá. Je to česká certifikovaná značka. Tento odstin je tmavší než světle hnědá od Khadi a dobře kryje šediny. Můžete také zkusit předpigmentovat odstínem Middle blond od Khadi, tam se pak nemusíte obávat červeného tonu a kryvost se ještě zlepší. Co je důležité- barvěte VŹDY jen odrost, barvy se na sebe vrství a proto dochází k tmavnutí konců. Pokud chcete oživit barvu na celé hlavě, do délek použijte opět odstín Middle blond do kterého můžete, ale nemusíte přimíchat část hnědé - max čtvrtinu, spíše ještě méně.
Předpigmentaci světlou barvou nechte na vlasech půl až jednu hodinu, poté opláchnout, PROSUŠIT odrost, nanést hnědou a nechat jednu až dvě hodiny. Zita